Przejdź do treści

Komoda – mebel bez wad

  • przez
  • 20 czerwca 20239 lipca 2024

Komoda to mebel, który ma same zalety. Nie może jej zabraknąć w salonie, ale niezwykle przydatna może być też w sypialni, pokoju dziecięcym i młodzieżowym, a także w przedpokoju.

Do kuchni, salonu i jadalni

Do zalet posiadania komody zalicza się przede wszystkim to, że pozwala nam zapanować nad porządkiem w domu. W jej przestronnych szufladach zmieścimy wszystko to, co jest wątpliwą ozdobą naszego mieszkania, ale jest nam niezbędne. Komody do salonu powinny się też charakteryzować elegancją i mieć duży potencjał dekoracyjny. Niezależnie od tego, czy nasze cztery kąty urządzone są klasycznie, czy nowocześnie, komoda w salonie zawsze jest na swoim miejscu. Innym pomieszczeniem, w którym trudno obejść się bez komody, jest jadalnia. Tu powinno się znaleźć miejsce na komodę słusznych rozmiarów, w której będzie można przechowywać zarówno zastawę obiadową, jak i tekstylia stołowe i inne akcesoria niezbędne podczas biesiadowania. Komody dostępne są w tak szerokim wyborze, że nawet jeżeli nie dysponujemy dużą gotówką, to znajdziemy z pewnością atrakcyjny model, który będzie pasował do naszych wnętrz.

Jeden mebel, wiele wersji

Kupując meble, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ich cenę, ale przede wszystkim jakość materiału z jakiego zostały wykonane oraz styl, jaki reprezentują. Ciemne komody do salonu wykonane z drewna mango, w kolorze orzech włoski to propozycja do wnętrz wysublimowanych, eleganckich, nawiązujących do sprawdzonych aranżacji sprzed lat. Zupełnie innym designem charakteryzują się komody, które najpiękniej oddadzą swój urok we wnętrzach industrialnych, surowych. Z takim tłem doskonale będą współgrały komody z postarzanymi frontami, wyglądające jakby były wyprodukowane przed laty. W salonie w stylu boho ustawmy jasną komodę, która będzie sprawiała wrażenie lekkiej. Dobrym wyborem będą modele z szufladami wykonanymi z plecionki. Rattanowe meble również doskonale wpisują się w ten swobodny styl. Nawet niewielka komoda to mebel praktyczny, który uczyni nasze mieszkanie bardziej funkcjonalnym. Jej wysokość pozwala także na to, aby ustawić na niej dekoracje czy lampkę dającą delikatne światło.